Co nabízíme? - bezva relax pod hradem!

Kdo má rád sport, zábavu i trochu adrenalinu najde v našem areálu zpestření kulturních zážitků z návštěvy Bouzova. Jízda na minikárách je naší hlavní atrakcí - sjedete po 525 m dlouhé dráze s mnoha zatáčkami a nahoru vás vyvezeme vlekem. Pro ty, kteří nechtějí jezdit na minikárách, nebo nemají k samostatné jízdě potřebnou výšku (135 cm) máme k jízdě připraveny i koloběžky. Obří trampolína - 9 x 12 m velký vzduchem naplněný polštář - je oblíbenou zábavou především pro menší děti. Ale i parta studentů či rodičů s dětmi se umí na trampolíně pěkně vyřádit. Dlouhá lanovka (137 m) patří již mezi adrenalinové zážitky. V celotělovém horolezeckém úvazku u nás „lítají“ i malé děti – atrakce je vhodná pro děti již od 4 let. V lese okolo hradu Bouzov jsou rozmístěny pevné kontroly orientačního běhu. K dispozici máme mapy se všemi kontrolami nebo mapy s předtištěnou tratí pro začátečníky. Mapy orientačního běhu vám poskytneme zdarma. :-)

VÍCE INFORMACÍ
Ze silnice je dobře viditelná pouze horní stanice vleku a celý areál je prakticky skryt na svahu. Vzdálenost od hradu cca 400 m a od parkoviště asi 100 m. Při pohledu od horní stanice je celá dráha viditelná jako na dlani. Dráha je dlouhá 525 m a široká 220 cm. Vlek, kterým vás vyvezeme nahoru je dlouhý 200 m. Minikáry rakouského výrobce mají dimenzovánu nosnost 150 kg, takže vyhoví potřebám většiny zájemců i při jízdě s dítětem na klíně. Jsou vybaveny vysoce účinnými brzdami, takže lze na trati v případě nebezpečí kdykoliv zastavit. Káry se řídí pomocí nohou a brzdy se ovládají ručně. Jízda proto poskytuje naprosto jiný zážitek, než na bobové dráze anebo na standardních minikárách, jak si je většina lidí představuje. Káry jsou opatřeny háčkem pro připojení k vleku. Koloběžky českého výrobce jsou dimenzovány na nosnost 120 kg. Jsou na obou kolech vybaveny skvěle funkčními brzdami. Jsou rovněž opatřeny háčkem pro připojení k vleku. Na koloběžce může jet pouze jedna osoba.

HURÁ Z KOPCE DOLŮ
Pro jízdu na minikáře je nejdůležitější, aby jezdec byl dostatečného vzrůstu a dosáhl nohama na řízení (135cm). Proto je volena délka kár různě, aby byly vhodné pro děti i pro dospělé anebo dospělé s dětmi na klíně. Usednete na káru a upravíte si pod sebe háček, který slouží pro zavěšení za vlek. Kára se pomalu rozjíždí do první zatáčky, kde dochází ke zrychlení. Podle potřeby, Vaší zručnosti a odvaze, si ruční brzdou lehce přibrzdíte. Kára je široká 85 cm, takže na trati máte dostatek místa. Je nízká a proto velmi stabilní, takže se prakticky nedá převrátit. Přibržďováním si po celou dobu jízdy volíte rychlost na kterou stačíte, důležité je neustále se dívat na cestu a plynule řídit. Pokud možno, umožníte také předjetí rychlejším jezdcům. Vyjeli jste z dráhy? Nevadí! Nic se nestalo. Vjeli jste do trávy, sousední terén v bezprostředním okolí dráhy je výškově v jedné rovině. Zabrzdíte, káru dáte zpět na dráhu a pokračujete v jízdě. Dojeli jste do spodní stanice. Zde podáte obsluze háček připnutý na káře, kterým Vás obsluha zavěsí za vlek, zůstanete sedět a vyjedete i s károu do horní stanice. Při jízdě pod vlekem zásadně nebrzdíte, řídíte prostředkem dráhy a plně se věnujete řízení. Vyjedete nahoru, obsluha Vás odpojí a samospádem dojetete do parkoviště minikár anebo, máte-li zakoupenu další jízdu, pokračujete dále opět po trati dolů. Pro koloběžky to platí obdobně. Protože brzdy jsou velmi účinné, nedoporučujeme příliš používat přední brzdu z důvodu možného přepadnutí přes řidítka. Z bezpečnostních důvodů půjčujeme pro jízdu na koloběžce ochranné přilby, a to dětem povinně a dospělým na požádání. Na koloběžce není z bezpečnostních důvodů možná jízda dvou osob. Věřte, že jízda u nás je neopakovatelným zážitkem, ještě nikdo neodešel nespokojen.

NAŠI UŽIVATELÉ
Relax park Bouzov - zábava pro malé i velké, mírný adrenalin pro celou rodinu. Jízda na minikáře anebo na koloběžce je zajímavý, mírně adrenalinový zážitek, umocněný zvláště tím, že si každý sám může regulovat rychlost jízdy vysoce účinnými brzdami. Jedna jízda tak může trvat cca 1,10 - 5,00 minut i déle (kromě času jízdy pod vlekem). Minikáry se řídí nohama, mají různou délku a podle této délky na nich mohou jezdit děti i dospělé osoby, a to i vyššího vzrůstu. Možná je také jízda s menšími dětmi na klíně dospělé osoby. Nejvyšší člověk, který u nás jel na káře, měřil 209 cm. Vždy záleží na šikovnosti, obratnosti a postřehu. Při menší frekvenci provozu si může menší kolektiv vzájemně zazávodit, změřit a porovnat si dosažené časy. Přestože kopec, na kterém je umístěna dráha je strmý, (proto se někdy snad návštěvníci domnívají, že je celé zařízení nebezpečné), dráha je dlouhá a její průměrný spád je méně než 7 %. Ale i tak, zvláště nepoužívají-li se často a intenzivně brzdy, je možno pociťovat docela silné zrychlení a při projíždění zatáček adrenalinové zážitky. Některé, zejména výletní školní kolektivy, se občas obávají o bezpečnost a proto dětem tuto letní atrakci zakazují. Naopak, některé školy které s dětmi jedenkrát areál navštívili, již pravidelně a opakovaně od této první zkušenosti si u nás 1 - 2 hod. provozu při školním výletu na hrad Bouzov rezervují a je to pro děti vždy nejlepší zážitek z celého výletu. Zábava není však určena pouze pro děti. Pronájem areálu si také objednávají - zpravidla mimo řádnou provozní dobu - firmy nebo pracovní kolektivy k pořádání mimopracovních akcí, a to třeba i s rodinnými příslušníky.